VŠE o zasílání rostlin

 

 

 

1.  Úvod:

V SEZNAMU ROSTLIN nabízíme pouze rostliny vypěstované na naší zahradě, které pro daný termín jsou připravené k prodeji. Rostliny nenakupujeme, vše jsou naše výpěstky. Nově dopěstované rostliny postupně do SEZNAMU ROSTLIN doplňujeme a naopak vyprodané, vymrzlé nebo jinak nedostupné rostliny neprodleně ze SEZNAMU ROSTLIN odstraňujeme. Vždy tak SEZNAM ROSTLIN odpovídá aktuálnímu stavu prodejných rostlin na zahradě. Všechny prodávané rostliny máme pouze po menších počtech kusů. Zasíláme je jen koncovým zákazníkům, nevyřizujeme objednávky od zahradníků na velké plošné výsadby, ani objednávky pro další prodej rostlin v obchodech apod.


2.   Pěstování:

Naše rostliny se nemusíte bát objednávat a vysazovat ani během parného léta, ale ani v pozdním podzimu - všechny prodávané rostliny jsou zvyklé na tvrdé české klimatické podmínky - divná suchá nebo naopak hodně mokrá léta a naše obvyklé zimy střídající mráz s oblevou a deštěm. Vše pěstujeme v běžném venkovním prostředí - používáme pouze omezeně zimní krytí folií. Žádné rostliny nepěstujeme ve vytápěných sklenících apod. Rostliny jsou dobře zakořeněné a jsou odesílané v pevných plastových obalech. Navíc jsou vždy výtečně zabalené. Obdržíte tak v jakoukoliv roční dobu životaschopné, pěkné, levné a odolné rostliny. Zaručujeme ujmutí všech našich výpěstků i u letních zásilek! Rostliny zasíláme kurýrem DPD.


3.   Možnosti platby:

Pokud máte o naše rostliny vážný zájem, jistě pochopíte, že nechceme riskovat, že si objednané rostliny při odeslání dobírkou nikdo nepřevezme, ať již ze zapomětlivosti či roztržitosti a rostliny tak zůstanou nevyzvednuté ležet v nevyhovujících podmínkách na poště a nakonec se jako poničené a nepoužitelné vrátí po úložné lhůtě zpět. Stalo se nám toto již mnohokrát a proto přijímáme platbu za rostliny pouze bezhotovostním bankovním převodem (před odesláním zásilky)na účet č. 162369898/0300, vedený u ČSOB.
Neplaťte ale nikdy objednávku předem, vždy vyčkejte až obdržíte od nás kompletní údaje k platbě po konečném výběru rostlin do objednávky!


4.   Postup při objednávání: 

Objednávky přijímáme stále, rostliny odesíláme podle počasí od měsíce března, končíme se zasíláním během měsíce října. Objednávky pište do formuláře OBJEDNÁVKA, nebo jako přílohu mailu ve Wordu, Excelu apod. na adresu:  najman@najmanova.cz, nebo pošlete v papírové podobě poštou na adresu: Najmanovi, Nad Řekou 0911, 252 28 Černošice.

Každá objednávka by měla obsahovat následující údaje:

   1. objednávanou rostlinu + počet kusů - česky nebo latinsky (můžete přes schránku kopírovat ze seznamu rostlin)

   2. každou objednávanou rostlinu (i třeba jen další barvu rostliny) napište vždy na nový řádek

   3. vaši přesnou adresu + PSČ a číslo mobilu (nutné pro info o odeslání a dodání zásilky ze strany pošty)

   4. potvrďte možnost dodání náhradního podobného druhu rostliny za již vyprodaný objednaný druh (náhrady ano - ne)

  
Faktické doručení a zaevidování objednávky vám potvrdíme e-mailem nebo SMS. Tímto zaevidováním objednávky ale nezaručujeme, že všechny vámi objednané rostliny budeme mít kompletně k dispozici v době realizace této objednávky. V zimě mohou některé rostliny částečně namrznout a tím být na jaře neprodejné, další mohou být neprodejné z jiných důvodů. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do vaší objednávky. 
Tímto potvrzením vzniká smluvní vztah mezi vámi a námi - 
KUPNÍ SMLOUVA.


5.  Termín vyřízení objednávky:

V průběhu zimy a začátkem jara je přijatých objednávek obvykle hodně a tak zásilky od března připravujeme k odeslání v pořadí jak byly jednotlivé objednávky u nás zaevidovány, dále přihlížíme k požadovaným termínům odeslání, samozřejmě záleží i na počasí, na stavu a na skladbě objednaných rostlin a na našich časových možnostech. V jarních měsících budete muset na vyřízení objednávky proto někdy čekat i delší dobu. Za toto čekání na vyřízení vaší objednávky se předem omlouváme. Později, během léta, je již větší klid a rostliny do vaší objednávky většinou vybereme obvykle do týdne a ihned vám zašleme údaje k platbě. Pokud pošlete platbu obratem, obratem také odešleme vaši zásilku.

 

6.   Kompletní údaje pro platbu:

Teprve po konečném výběru a přípravě rostlin k expedici vám zašleme zprávu s celkovou cenou objednávky, počtem balíků kompletními údaji k platbě převodem a termínem odeslání zásilky. 
Pokud s oznámenou celkovou cenou (nebo při velké objednávce s vícenásobným poštovným a balným), popř. s termínem dodání rostlin v této zprávě nesouhlasíte, můžete objednávku do 24 hodin po přijetí této zprávy stornovat nebo dohodnout jiný termín popř. navrhnout snížení počtu objednaných rostlin tak, aby se daly zabalit např. pouze do jednoho balíku. Pokud na tuto informaci o konečné ceně a o termínu odeslání zásilky do 24 hodin nezareagujete, bereme to jako Váš souhlas s konečnou cenou a termínem a čekáme na připsání celkové částky na náš účet a následně zásilku odešleme.


7.   Kolik se asi vejde do jednoho balíku rostlin:

Pro představu uvádíme kolik rostlin se dá do jednoho balíku přibližně zabalit: 
         a - skalničky, vřesy a malé traviny v kontejnerech 7x7 cm: do jednoho balíku zabalíme 35 kusů těchto rostlin s poštovným a balným  130.-Kč.
        
b - azalky japonské, traviny a koniferky v kontejnerech 8x8 cm: do jednoho balíku zabalíme 18 kusů těchto rostlin s poštovným a balným  130.-Kč.
        
Při kombinacích malých a velkých rostlin v různých kontejnerech (7x7, 8x8 a dalších velikosti) je to potom různé a nedá se přesně dopředu určit kolik rostlin se při balení nakonec do jednoho balíku vyskládá. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do
 objednávky a Vás informujeme SMS zprávou nebo e-mailem (viz. kapitola 5.).


8.   Pohlídejte si doručení balíku:  

Zásilky nyní odesíláme poštovní kurýrem DPD.

Pohyb vašeho balíčku můžete sledovat na webových stránkách poštovní služby DPD. Vždy zadáváme do systému DPD při podávání zásilky telefonní číslo + mail adresáta. DPD pak adresáta informuje o čísle zásilky a o termínu dodání zásilky. Navíc pak v den rozvozu vás DPD s hodinovou přesností informuje o dodání balíku kurýrem DPD. Můžete samozřejmě na webu DPD také změnit termín dodání, pokud vám uvedený nevyhovuje a nejste třeba ten den doma.

Žádáme vás proto o pečlivé zadání Vašich kontaktních údajů při zadávání objednávky (číslo mobilu, mail !!), abychom tyto údaje mohli správně vyplnit a zadat, kam má zásilka dorazit. Bude-li adresa špatně, nemusíte s případnou reklamací uspět. Adresát ručí za to, aby měl na zvonku uvedené jméno. Jinak se na něj kurýr nemusí dozvonit.


9.   Poštovné a balné: 

Všechny balíky s rostlinami nyní zasíláme poštovní kurýrní službou DPD.
 


základní cena poštovného a balného za jeden odesílaný balík
(platba bankovním převodem)
 

DPD    130.-Kč

  

   ..