domů: www.najmanova.cz 

japonské azalky (rhododendron obtusum) 2023
pěstujeme a prodáváme v pevných kontejnerech 8x8 cm


Azalky japonské (rhododendron obtusum) jsou poloopadavé keře, většinou do 50-70cm výšky, po více letech některé až 100cm, vyznačují se hustým a bohatě větveným vzrůstem, mají drobnější až zcela drobné listy, kvetou od dubna do května – doslova záplavou zářivých květů ve všech barevných odstínech, milují mírně zastíněné stanoviště s kyselou a humózní zeminou, mají-li dost zálivky mohou být i na plném slunci.

Příčinou žloutnutí listů azalek v době vegetace bývá většinou chloróza. Ta může mít dvojí příčinu: vápník v půdě nebo nedostatek mikroprvků, zejména železa. Nedostatek železa odstraníte v době vegetace několikrát opakovanou zálivkou přípravkem s obsahem železa /např. "Plantella tekuté železo" apod./. Pokud máte v zemině vápník - přesaďte azalky do kyselého /pH 4,1 – 5,4/ rašelinového substrátu /můžete koupit hotový substrát pro rhododendrony v pytlích/.


AKCE AZALKY pro sezónu 2023:


Kolekce azalek - cena jen 33.-Kč za 1 rostlinu!

 

Následující obrázky ukazují skutečný stav a velikost prodávaných azalek v kolekcích.
Tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!!

         


Nabízíme
vám krásné, různobarevně kvetoucí japonské azalky podle našeho výběru a bez jmenovek v hrnkách 8 x 8cm za cenu pouhých 33.-Kč za jednu objednanou rostlinu. Do každé kolekce vám vybereme samé perfektní, výtečně narostlé a maximálně zakořeněné kultivary japonských azalek v široké barevné paletě květů. Za naší mini cenu tak získáte krásné rostliny pro osázení celého velkého azalkoviště, azalkového záhonu okolo cesty nebo můžete těmito levnými azalkami osázet komplet vaši předzahrádku. A to je potom teprve nádhera.


Kolekci objednávejte takto  :    "jap.azalky - (zde napište počet kusů, který objednáváte) kusů"


Příklady skutečné velikosti prodávaných azalek v nabízených kolekcích po á 33.-Kč i azalek prodávaných podle jména kultivaru. Ve velikostech prodávaných rostlin jsou ale velké rozdíly podle jednotlivých kultivarů. Některé jsou vyloženě zakrslejší (např. kultivar MELINA, WHITE ROSEBUD, HARU NO SONO a další), zase jiné jsou bujné a vyšší již od sazenic (PROFESOR JERŠOV, ENZET LILIENSTEIN, LEDICANENSE atd.). Viz vždy popisek u jednotlivých kultivartů. Následující obrázky jsou příklady několika azalek v prodejní velikosti i našich pěstovaných azalek pro prodej. Všechny tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!

 

        

 azalky (rhododendron obtusum):

Při osobním nákupu azalek podle jména kultivaru vyžadujeme vždy objednávku těchto azalek zaslanou předem. Při osobním výběru azalek na zahradě není na rychlý výběr podle jména čas a zbytečně zdržujeme vás a nás to stojí také spoustu času. Prodej rostlin podle předem zaslané objednávky je daleko pohodlnější pro vás i pro nás, hlavně když se jedná o větší počet  určených rostlin. Podle objednávky vám všechny prodejné rostliny kompletně připravíme a označíme jmenovkami. Vám potom zašleme SMS zprávu o celkové ceně rostlin s údaji pro platbu. 

ADONIS      cena : 43.-Kč
květ poloplný, krémově bílý v dubnu-květnu, výška 60-80cm, dobře mrazuvzdorná až -25°C, perfektní kultivar bílé azalky!

AGHADIR      cena : 43.-Kč
je to kompaktní, huňatý, stálezelený keř s malými, oválnými, lesklými, tmavě zelenými listy a hvězdicovitými, jasně červenými až cihlově červenými květy od pozdního jara do léta, výška do 50 cm, nádherý kultivar, nenamrzá, doporučujeme!

 
ALINA       cena : 43.-Kč
nová azalka s lososově růžovými, plnými květy, v době květu je celá rostlina doslova obalená květy, žádné listy nejsou vidět, maximálně kompaktní vzrůst do asi 50cm, krásná, odolná a mrazuvzdorná, je to opravdu vynikající kultivar!
 
AMOENA      cena : 43.-Kč
purpurově růžovofialové květy, které téměř pokrývají celý keř během dubna a května, stálezelené listy, výška až 60cm, odolná a mrazuvzdorná
 
ANITA       cena : 43.-Kč
nádherná  novinka s plným sytě červeným květem, výška 50cm, vysoká odolnost  
 
ANOUK       cena : 43.-Kč
extra velké, zvláštní překrásné sytě červenorůžové květy, v době květu velmi nápadná - takový tvar a barvu květů nemá žádná jiná azalka, doporučujeme! 
 

BEETHOVEN       cena : 43.-Kč
hustá stálezelená azalka s malými tmavě zelenými listy, nachové květy s tmavou skvrnou a jemně zvlněnými okraji, je to kompaktně rostoucí keř

  

  BLAAUW'S PINK      cena : 43.-Kč
stálezelený keř s perrfektními lososově růžovými poloplnými květy se světlejším stínováním a tmavší skvrnou ve středu, velmi dobře roste v nádobách, je to velmi otužilý Kurume hybrid, kvete na začátku května, vynikající krásná barva květů, doporučujeme!!!

 
BLUE DANUBE       cena : 43.-Kč
azalka s fialovým velikým květem s červenou kresbou uvnitř, kvete konec května do poloviny června, dorůstá do 50 - 60 cm, velmi odolná mrazuvzdorná a krásná ros
tlina, doporučujeme pro každou zahradu!
 

BOŽENA NEMCOVA       cena : 43.-Kč
z českého křížení, červeno-růžový květ, naprosto odolná, mrazuvzdorná a krásná azalka, výška po letech do 50-60cm, hustý a kompaktní vzrůst

 
CAMELIA       cena : 43.-Kč
sytě růžový poloplný květ, s výškou do 50cm, je to perfektní, mrazuvzdorná, přenádherná odrůda, kvete každoročně obrovským množstvím květů, neměla by nikomu na zahradě chybět!
 
ČERVENÁ LHOTA       cena : 43.-Kč
Průhonický výpěstek (semenáč odrůdy 'Allotria'), vzrůst široce keřovitý, výška v 10-ti letech 50 cm, šířka 45 cm, podzimní zbarvení listů je oranžovočervené, květ jednoduchý sytě růžovočervené barvy se sytě červenou kresbou, doba kvetení střední (květen)
 
CONNY        cena : 43.-Kč
azalka s leskle zeleným listem a výrazným růžovo-červeným květem, dorůstá do velikosti asi 50 - 60 cm, je odolná a nenamrzající, vhodná do každé výsadby azalek, doporučujeme!!!
 
CONVERSATION PIECE       cena : 43.-Kč
patří do rodiny Robin Hill azalek, které jsou známé svými obrovskými velkými květy na nízkých a otužilých rostlinách, velikost květů může být až 10cm v průměru, barva květů je od tmavě růžové až do téměř bílé s tmavě růžovou kresbou (na jedné rostlině jsou různobarevné květy s různou kresbou!, některé květy jsou napůl melírované a napůl jednobarevné, třeba tmavě růžové, prostě neuvěřitelné kombinace vzorů a barev), jedna z našich nejkrásnějších a nejzajímavějších azalek!!
 

ENZET LILIENSTEIN       cena : 43.-Kč
široce rozložitý polokulovitý stálezelený keř s kožovitými listy, bohaté květenství s fialovými květy s tmavou kresbou, velké 4,8 - 6 cm, naprosto mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm, vynikající azalka s nedostižnou, tmavě fialovou barvou květů, mrazuvzdorná!

 
ENZET WILDENSTEIN       cena : 43.-Kč
rozložitý polokulovitý stálezelený keř se sytě zelenými listy, bohaté květenství s červenými květy, květy až 4,8 - 6 cm v průměru, mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm
 
ESTRELLA       cena : 43.-Kč
zářivě oranžovočervené květy této azalky lze jen těžko překonat co do intenzity, má jedinečný barevný tón květů a svěže zelený krásný list, který většinou dobře drží na rostlině i v zimě, má kompaktní polštářový vzrůst - po 10. letech výška 30 cm a šířka 60 cm, je to celkově přenádherný kultivar, který nenamrzá a zdobí zahradu v každé době!
 
FLORIDA        cena : 43.-Kč
polostálezelený keřík s kožovitými listy, bohatě hojně kvete velikými květy červené barvy v druhé polovině května, po 10.letech je výška až 80cm a šířka 100cm, mrazuvzdornost až -23°C
 
FREI        cena : 43.-Kč
azalka s krásným růžově červeným, velmi bohatým květem, sytě zelený list, po hodně letech doroste do výšky 50 cm, je to nádherný a málo známý, ale velmi ceněný kultivar!
 
FRIDOLINE       cena : 43.-Kč
květy jsou zářivě ohnivě červené s jemným vínovým tečkováním, list jasně zelený, tvoří kompaktní keř do 50 - 60 cm výšky, je plně mrazuvzdorná
 
Geisha Purple       cena : 43.-Kč
je stálezelený nebo poloopadavý keř s něžně růžovofialovými květy, kvete velmi bohatě každý rok, dorůstá cca 50-60cm do výšky i šířky, odolná a nenamrzající rostlina!
 
GIRARD’S FUCHSIA      cena : 43.-Kč
nádherná azalka s nevídaným barevným odstínem květů - je to jasně fuchsiově červenofialová barva, u azalek jedinečná, je celkově odolná a mrazuvzdorná, výška asi do 50 - 60cm
 
GRANADA       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka, po 5. letech asi 50–60 cm vysoká a stejně tak široká, po 10. letech doroste do výšky 100cm a podobné šířky, listy 2–5 cm dlouhé; květy nálevkovité, v malých okolících, plné růžovo-červené, kvete na začátku května, má tmavě zelené lesklé listy, v zimě s načervenalým nádechem, plně mrazuvzdorná
 

HANS SCHOLL       cena : 43.-Kč
nádherný jednoduchý fialovorůžový květ s karmínovou kresbou uvnitř, velikost květu 5cm, načervenalé olistění na podzim, výška po 10. letech asi 50cm, šířka 80c
m, vysoce mrazuvzdorný (do -24 ° C) a odolný kultivar, který opravdu doporučujeme!.

 
HARU-NO-SONO       cena : 43.-Kč
nádherný zakrslejší a nižší kultivar azalky s obrovskými květy, kde téměř každý je trochu jiná směs bílé a růžové barvy, nebo fialové barvy, ani odstín růžové a fialové není vždy stejný - od světlounce růžové až po výrazně purpurovou, některé květy jsou výrazně do fialova,vykvétá až ve druhé polovině května a kvete minimálně měsíc, jeden květ po druhém, výška do 40cm
 
HLUBOKÁ        cena : 43.-Kč
křížení: Ledikanense × Schneeglanz (Průhonice), výška v 10-ti letech 65 cm, šířka 85 cm, list zelený, podzimní zbarvení listů je žlutooranžové až hnědočervené, květ jednoduchý bílý se silnou kresbou, která se postupně mění od žlutozelené až po hnědočervenou, slabě voní, doba kvetení: první polovina května
 
HOT SHOT       cena : 43.-Kč
japonská azalka se zelenými listy, někdy s načervenalým nádechem a stříbřitě bílými chloupky, květy svítivě červené s oranžovým nádechem o Ø květu 5 cm, kvete po 10.květnu, dobrá zimovzdornost, kulovitý vzrůst - po 10. letech asi 45 cm výška a 55 cm šířka, vynikající kultivar s nevídanou barvou květů!
 
HOT SHOT VARIEGATA       cena : 43.-Kč
stejná jako HOT SHOT, ale se zelenobíle melírovanými listy, květy svítivě červené s nádechem do oranžové o Ø květu až 5 cm, kvete po 10.5., dobrá zimovzdornost, kulovitý vzrůst - po 10. letech asi 45 cm výška a 55 cm šířka
 
JENNY IN        cena : 43.-Kč
červená perfektní azalka s nízkým a velmi stěsnaným vzrůstem, max výška do 40cm, vysoce odolná a mrazuvzdorná, každoročně vykvétá maximálním množstvím fantastických červených květů, žádný rok nezklame, doporučujeme !!!
 
JOHANNA       cena : 43.-Kč
'Johanna' je kompaktní, stálezelený keř 50-60cm vysoký (po 10. letech dorůstá zhruba do výšky 100 cm) s malými lesklými, tmavě zelenými listy a karmínově-červenými květy v květnu, vysoká mrazuvzdornost.
 
KERMESINA ROSE       cena : 43.-Kč
nižší kompaktní vzrůst s drobnějším dvoubarevným růžovým květem s bílým lemem, za 10 roků jen asi 40 cm vysoká, 90 cm široká, fantastická azalka s nevídanými nádhernými květy, je odolná a plně mrazuvzdorná, v době květu je to opravdová barevná záplava!
 
KROMĚŘÍŽ       cena : 43.-Kč
výchozí křížení v Průhonicích: ‘Diamant Rot’ × ‘Profesor Jeršov’, keř široce keřovitý, kompaktní, výška v 10-ti letech 65 cm, šířka 65 cm, podzimní zbarvení listů je vínové až hnědočervené, květy mají barvu kardinálské červené, jsou 3-4 cm široké, doba kvetení střední (první polovina května), nenamrzá!
 
LABE       cena : 43.-Kč
nádherný růžově červený květ, poloopadavý sytě zelený list, výška do 50 - 60 cm, je to starší dokonalá česká odrůda, velice odolná a naprosto mrazuvzdorná!

LEDICANENSE        cena : 43.-Kč
stálezelená, asi 50–60 cm vysoká a stejně tak široká, listy 2–5 cm dlouhé; obrovské lilákové fialově růžové květy s tmavými tečkami v květnu, výška i šířka 50-60cm, po letech potom do 125cm výška i šířka, malé zelené listy 2-5cm, je plně mrazuvzdorná a odolná, doporučujeme - je to nádherná azalka s překrásnými květy!
 
LEDIFOLIA       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s velkými bílými květy v květnu, výška dospělé rostliny po 10. letech asi 60 x 80cm, doporučujeme tuto azalku pro fantastický bílý květ a pro naprostou odolnost!
 
LITTLE RED       cena : 43.-Kč
kompaktní až zakrslá varieta japonské azalky, květy jsou sytě červené, mají 3-4 cm v průměru, objevují se v půlce května, listy zelené a velmi lesklé, výška po letech asi 45cm, odoůná a mrazuvzdorná, vynikající odrůda s
každoroční neuvěřitelnou obrovskou násadou květů, výška jen do 40-45 cm.
 
LUZI        cena : 43.-Kč
nádherné čistě bílé květy o průměru až 7 cm, výška asi do 50cm výšky, má vysokou zimní otužilost, další z nádherných bílých azalek do sbírky!
 
LYSANDER       cena : 43.-Kč
perfektní azalka s květy cihlově červenými až pomerančovými, roste do 50 - 60cm vysokého keře, list zelený ale přes zimu nádherně vínově červený a okrasný!!, vysoce mrazuvzdorný, velmi pěkný kultivar, doporučujeme!
 
MADAME ALBERT VAN HECKE       cena : 43.-Kč
svítivě růžové květy, s tmavším středem, průměr jednotlivých květů 3.5-4 cm, velmi bohaté kvetení, raně kvetoucí azalka, po 10. letech asi 60 cm vysoká, 90 cm široká, dobrá mrazuvzdornost do -24 ° C, doporučujeme jako osvědčený a krásný kultivar s nedostižně nádhernou růžovou barvou květů!
 
MAI-OGI       cena : 43.-Kč
NOVINKA - azalka s rozvětveným, hustým a kompaktním vzrůstem, výška max. 30 cm a 45 cm šírky, kvete červeno-růžovými drobnějšími květy v druhé polovině května, d době květu je celá rostlina obsypána krásnými svítivě růžovo-červenými kvítky, je nenáročná a vysoce mrazuvzdorná, až do - 24 ° C. 
 
mAlá skála       cena : 43.-Kč
Průhonický výpěstek (křížení: 'Diamant Purpur' x 'Ledikanense'), zakrslá odrůda, hustě kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 60 cm, podzimní zbarvení listů je rumělkové až hnědočervené, květ je středně velký až velký, jednoduchý, barva purpurová s výraznou tmavě červenofialovou kresbou, doba kvetení raná až střední, konec dubna až polovina května, dobře mrazuvzdorná.
 
mARIE PODVALOVÁ       cena : 43.-Kč
výpěstek z Průhonic: křížení azalek Otava a Schneeglanz, azalka je vysokého vzrůstu, zimovzdorná, květ je velký, průměr 5 cm, růžově purpurový s velkou purpurově hnědou intenzivní kresbou, okraje květu jsou silně zvlněné, velmi bohatě kvete, raná doba kvetení
 
MARTHA HITCHCOCK       cena : 43.-Kč
květ obrovský bílý se širokými purpurově červeno-fialovými okraji a purpurově červenými skvrnami, mladé rostliny často vytvářejí jen jednobarevné červenavě fialové květy, až v dalších letech se začnou objevovat tyto nádherné dvoubarevné květy, výška rostliny 60 - 80 cm, u nás naprosto odolná!
 
MELINA       cena : 43.-Kč
kompaktní, velmi pomalu rostoucí stálezelený keřík s malými, tmavě zelenými listy se shluky sytě růžovočervených plných květů v květnu až červnu!!, výška do 30 - 40 cm, plně mrazuvzdorná fantastická miniazalka, jedna z mála azalek, která kvete obrovským množstvím květů úplně každoročně, nikdy nenamrzá a vždy se tak na jaře ukáže v plné kráse a parádě!
 
MIMI        cena : 43.-Kč
nádherné, sytě růžové, obrovské květy, zelený list, výška od 50 cm do 70 cm, fantastický výpěstek, nenamrzá!
 
Moederkensdag      cena : 43.-Kč
fantastická azalka s tmavě rudým květem, stálezelený nízký keř s listy drobnými tuhými tmavě zelenými a květy sytě rudými o průměru 3 – 4 cm, jedna z nejpěknějších tmavě červených azalek!! vynikající skvost ve výsadbě!!
 
NANCY of ROBIN HILL        cena : 43.-Kč
NOVINKA - azalka s velikými
plnými květy, barvy světle purpurově růžové s malými červenými skvrnami, velmi hustá a nízká rostlina, nádherné a nevídané květy!!
 
NORIKO       cena : 43.-Kč
velmi bohatě kvetoucí odrůda, krásné tmavě červené, poloplné květy, průměr jednotlivých květů 3-3,5cm, kvete od 20.5., podzimní listy s bronzovým nádechem, v 10. letech asi 60 cm výšky a 90 cm šířky, mrazuvzdorná
 
NOVA STAR        cena : 43.-Kč
plnokvětá novinka se sytě růžovým, zářivým květem, zelený list, kompaktní nižší vzrůst, každoročně bývá obalená květy tak, že nejsou vidět ani listy, dorůstá asi do 50 - 60cm , odolná a nenamrzající!
 
NUCCIO'S LUCKY CHARM       cena : 43.-Kč
jedna z nejpěknějších a nejpozději kvetoucích azalek s velikými,
nádherně starorůžovými květy, první poupata se otevírají až v prvních opravdu horkých dnech druhé poloviny června a dokáží nakvétat po dlouhé 4 týdny, kvete až dlouho do července když jsou již ostatní azalky  dávno a dávno odkvetlé,výška jen do 40-50cm, je to dna z azalek Satsuki, které vznikly křížením rododendronu indicum a rododendronu tamurae, fantastický výpěstek s každoroční neuvěřitelnou násadou květů, tuto fantastickou nízkou azalku každému doporučujeme, nenamrzá a udělá každoroční "parádu" na každé zahradě
 
NUCCIO'S WILD CHERRY       cena : 43.-Kč
nádherný kultivar azalky Satsuki s velmi pozdní dobou květu (květy nakvétají postupně od konce května až daleko do července), výška 40-50cm, má veliké květy sytě třešňové barvy s jemným vínovým tečkováním, opět kvete v době kdy ostatní azalky jsou již dávno odkvetlé a pouze zelené, má nádherné, obrovské a jedinečně červené květy, DOPORUČUJEME !
 
OPOČNO       cena : 43.-Kč
NOVINKA z Průhonic, křížení: ‘Kermesina’ × ‘Blanice’ vzrůst široce keřovitý, velmi kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 70 cm, výborně drží listy přes zimu a dosud bez mrazových poškození, podzimní zbarvení listů je žlutozelené až žlutooranžové, květ jednoduchý růžový, tmavě červená kresba, doba kvetení v první polovina května,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!.
 
OTAVA       cena : 43.-Kč
světle fialové květy 4.6-5.2 cm veliké, kvete od poloviny května, listy podlouhlé, vejčité, matně zelené, keř roste hustě a kompaktně, za 10. roků výška asi 60 cm, a 90 cm šířka, mrazuvzdorný kultivar
 
PAVLA KYTLICOVÁ       cena : 43.-Kč
původ křížení: Kermesina × Ledikanense (Průhonice), střední vzrůst, zimovzdorný, květ je střední, průměr 4 – 4,5 cm, čistě bílý, s čárkovitou kresbou, doba kvetení je středně pozdní, velmi odolná a mrazuvzdorná azalka.
 
PICCOLORI       cena : 43.-Kč
krásná růžově kvetoucí azalka s poloplnými nádhernými květy, výška do 50 - 60cm, odolná nádherná rostlina, osobně ji doporučujeme do každé výsadby azalek!!!
 
PINK RAIN        cena : 43.-Kč
azalka která dělá čest svému jménu - je to opravdový "růžový déšť", vykvétá v polovině května nádherně růžovými květy v takovém množství, že téměř nejsou vidět listy, kvete dlouho - až 4 týdny v plném nasazení, je celkově drobnějšího vzrůstu, roste kompaktně do výšky asi 40cm, nic není nádhernější než takováto azalka v plném květu, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, ale i mezi vřesy a vřesovce (nízký a hustý vzrůst)
 
PLEASANT WHITE        cena : 43.-Kč
velké, lehce vonící bílé květy se zeleným tónem v hrdle, nízký hustý keř do 45cm výšky, nádherná rostlina s nádhernými květy!!
 
PROFESOR JERŠOV       cena : 43.-Kč
jeden ze starších a stále vysoce ceněných odolných kultivarů z Průhonic, má svítivě červené květy, vyšší, volnější keř do 60 - 100cm, je to výtečný, naprosto mrazuvzdorný výpěstek!
 
PRŮHONICE        cena : 43.-Kč
perfektní nová azalka z Průhonic (křížení: 'Ledikanense' x 'Schneeglanz'), vzrůst široce keřovitý, středně hustý, výška v 10-ti letech 80 cm, šířka 70 cm, podzimní zbarvení listů je oranžovočervené, vínové až bronzové, květ obrovský fialový s kombinovanou silnou červenofialovou kresbou,doba kvetení střední (květen),
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
PURPLE SPLENDOUR       cena : 43.-Kč
japonská azalka do 100cm výšky a stejně široká, listy malé, 2-5 cm dlouhé, květy tmavě fialovopurpurové s lehce zvlněnými konci okvětních plátků a vínově tečkovaným jazykem, kvete většin
ou velmi bohatě od konce dubna až do konce května, listy jsou středně zelené, drobné podlouhlé, tento druh si zachovává většinu listů přes zimu, nádherná a naprosto mrazuvzdorná azalka!
 
RADJA        cena : 43.-Kč            
pomalu rostoucí, perfektní, stálezelený, někdy poloopadavý keřík, v V až VI vykvétá barevnou záplavou široce zvonkových sytě oranžově (cihlově) červených květů, výška do 50 cm a až 100cm šířky, Radja je nádherný lososově červený, odolný a mrazuvzdorný kultivar, doporučujme!
 
RANI        cena : 43.-Kč
fantastický nový kultivar japonské azalky s nižším, kompaktním vzrůstem a s lesklými, sytě tmavě zelenými listy, květy jsou neuvěřitelně tmavě rudě červené a plné, pro svoji barvu se ani nedají pořádně vyfotit, vždy je na fotkách pořádné přepálení, foceno na jaře 2019, další z nejhezčích tmavě červených nádherných azalek!!
 
REX       cena : 43.-Kč
perfektní novinka s cihlově červenými květy, výška do 50cm, je zatím u nás velmi odolná a nenamrzá!, doporučujeme!!!
 

ROKOKO       cena : 43.-Kč
nádherná japonská azalka s každoroční mimořádně bohatou násadou květů, kvete zde opravdu celá rostlina - listy v době květu vůbec nejsou vidět!, květ plný, tmavě karmínově růžový, má 8 vnějších široce otevřených okvětních lístků a 4-6 menších plátků uvnitř květu, květ Ø 5 cm, tvoří hustý polštář, rostlina je po 10. letech jen asi 35 cm vysoká, 70 cm široká, mrazuvzdorná!

 
ROYAL PINK        cena : 43.-Kč
jedna z nejkrásnějších
stálezelených plnokvětých azalek, má velmi velké, dvojité květy jasně růžové barvy, 8 až 9 cm v průměru, výška rostliny je 50 - 60cm, list je lesklý, sytě zelený, podlouhlý a prakticky neopadavý, je vysoce mrazuvzdorná, nenáchylná kžloutnutí listůkoncem května je tato azalka doslova zaplavena množstvím květů, které téměř úplně pokrývají listy, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, vždy udělá obrovský dojem!
 
SÁZAVA        cena : 43.-Kč
bohatě kvete světle růžově fialovými květy v květnu, listy zelené malé 2-5cm, je naprosto mrazuvzdorná, výška po letech asi 50-60cm
 
SHOKA       cena : 43.-Kč
obrovské bílorůžové květy s výrazně purpurově růžovým tečkováním, některé s růžovými proužky, vykvétá v květnu a kvete až do června, tvoří hustý a kompaktní keřík do 30 - 40cm výšky, nádherný kultivar!
 
SCHNEEGLANZ        cena : 43.-Kč
velmi bohatě kvetoucí kultivar s čistě bílými květy v posledním týdnu v květnu, Světle zelené listy, které obvykle zcela přezimují jsou  3-5cm
 dlouhé, po 10 letech je výška rostliny cca. 150 cm vysoká, prospívá na slunci i v polostínu, naprosto mrazuvzdorná
 
Stewartstonian       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s červenými květy, vytváří husté středně velké keře, po 10. letech obvykle bývají až 80cm vysoké a do 100cm šířky, má lesklé tmavě zelené listy, v zimě se vybarvují do červeno-čokoládové barvy,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
TORNELLA        cena : 43.-Kč
stálezelený keř s polokulovým vzrůstem, poloplné nebo jednoduché karmínové květy s tmavším středem, dorůstá do 60cm výšky a 80cm šířky, každoročně je doslova obalená květy, listy v té době úplně zanikají, naprosto mrazuvzdorná a odolná!
 
VELKÁ MORAVA       cena : 43.-Kč
průhonické křížení azalek Schneeglanz × Morava, rostlina je široce keřovitá, kompaktní, výška v 10 ti letech asi 60 cm, šířka 60 cm, květ je jednoduchý, světle (lososově) červený, doba kvetení střední (květen), odolná a nenamrzající, fantastická azalka!
 
VERBANIA       cena : 43.-Kč
jedná se o překrásný kultivar s dvoubarevnými květy, hrdlo květu je čistě bílé a okraj má lososově růžový lem. květy Jsou středně velké, s dvojí sadou okvětních plátků,  keř je v květu až 3 týdny. roste pomalu a tvoří menší keř. vysoká mrazuvzdornost - až do -23°C.
 
VIZOVICE       cena : 43.-Kč
Průhonický kříženec azalky ‘Diamant Rot’ × R. kiusianum ‘Albiflorum’, roste ploše keřovitě, velmi kompaktně, výška v 10-ti letech 40 cm, šířka 65 cm, květ světle fialový, doba kvetení střední (květen), je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
VLTAVA        cena : 43.-Kč
patří do skupiny Jelínkových azalek, má růžové drobnější květy, ale v obrovském množství ve druhé polovině května, listy jsou drobné kožovité, vytváří velmi pravidelný - téměř kulovitý keř, po 10. letech asi 60 - 70cm vysoký a 100cm široký, mrazuvzdornost až -26°C
 
VUYK'S SCARLET       cena : 43.-Kč
stálezelená azalka s hojnými velkými třešňově červenými jednoduchými květy v průběhu května., po 10 letech výška do 60cm, toleruje plné slunce, mrazuvzdorná, je vynikající pro pěstování v nádobách i na bonzaje
 
WHITE ROSEBUD       cena : 43.-Kč
azalka s bílým plným fantastickým květem
v dubnu a květnu, květy jsou ve velikém množství po celém stálezeleném keři, jsou velmi plné - vypadají spíše jako růže než azalky, pupeny jsou také bílé a vypadají také jako pupeny bílé růže
 
WINSOME        cena : 43.-Kč
keřík se zvonkovitými tmavě růžovými, jednoduchými květy, kvete IV-V, list neopadavý, kožovitý, výška do100cm (po hodně letech, je odolný a nenamrzající
 
Yuniku Na       cena : 43.-Kč
perfektní plnokvětá
červená azalka, velmi pomalu rostoucí keřík do 40-50cm, u nás velmi odolná, každoročně doslova obalená výraznými krásnými květy, nenamrzá!
 
ŽOFIE PODLIPSKÁ       cena : 43.-Kč
stálezelená nová azalka z poslední kolekce českého šlechtění v Průhonicích (rodiče odrůdy: Schneeglanz × Morava), je nižšího vzrůstu, zimovzdorná, květ o průměru 3,5 – 4,5 cm, purpurově růžový s tmavě červenou kombinovanou kresbou, kvetení je velmi bohaté a pravidelné, mrazuvzdornost -20 až -24°C.
 
SP. 4        cena : 43.-Kč
fantastická azalka s mini vzrůstem a s velikými bílými květy, po letech doroste jen do 40cm výšky, každoročně kvete obrovským množstvím těchto bílých nádherných květů, vždy vytvoří jedinečnou bílou "kouli" kde není prakticky vidět žádný list, je odolná a nenamrzá!
 
sp. 5       cena : 43.-Kč
azalka s absolutně plnými růžovými květy, do 40-50 cm výšky, zatím nikdy nenamrzla a vždy se na jaře předvedla v plné parádě!
 
sp.13        cena : 43.-Kč
 nádherné plné, fantasticky čistě bílé květy, nízký a kompaktní vzrůst, vždy kvete úplně maximálně, po hodně letech snad doroste do výšky 40 - 45cm, je to další vynikající odrůda do každičké výsadny azalek i mezi vřesovištní rostliny apod.
 
sp.18       cena : 43.-Kč
jedinečné růžové plné květy velké až 5cm cm, kvete od konce května do poloviny června, roste pomalu a v 10 letech má cca 45 cm na výšku, drobné tmavě zelené listy téměř neopadávají, nenahraditelná do okrajů výsadeb azalek, nenamrzá, FANTASTICKÝ KULTIVAR !

 

 
sp.28       cena : 43.-Kč
vytváří keře s velmi hustým a kompaktním vzrůstem, se záplavou čistě růžových květů koncem května, list zelený a naprosto neopadavý, výška po letech do 50cm, mrazuvzdorná vynikající azalka!
 
p.32        cena : 43.-Kč
nádherná azalka s růžovo-fialovo-bílým květem, velmi bohatě každoročně kvete, tvoří nízký a hustý keřík, po letech snad dosáhne 50cm, jedna z nejzajímavějších a nejvíc oceňovaných kultivarů
 
 
sp. 33        cena : 43.-Kč
fantastická azalka s plným růžovým květem, má schopnost kvést i dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dobu až 5 měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až září, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
 

sp.34        cena : 43.-Kč
nový kultivar s neuvěřitelně dlouhou dobou kvetení, kvetení trvá 4-6 týdnů na jaře a pak dalších 12-16 týdnů v létě a na podzim, květy jsou purpurově fialové až purpurově rudé, veliké, plné, výška do 50 - 70 cm (po hodně letech)

 
sp. 35         cena : 43.-Kč
azalka s jasně bílým květem, má schopnost kvést i dvakrát ve stejném roce, takže si ji můžete vychutnat po dobu až 5 měsíců, má ráda plné slunce nebo částečný stín, vlhčí kyselou půdu bohatou na humus, kvete: duben až květen, a pak opět v červenci až září, je plně otužilá, po letech výška 50-70 cm
 
sp. 41       cena : 43.-Kč
lososově růžové, poloplné květy, velmi bohatě kvete od dubna do května, výška i šířka po letech do 70 cm, mrazuvzdornost do - 27 st.C,
 
 
sp. 42        cena : 43.-Kč
plnokvěté veliké  růžové květy s červeným středem a jasně bílým okrajem, pozdní období květu: až od 26. května do 11. června, zimovzdornost je dobrá až do -26 °C, vyroste do 60 cm výšky při šířce 90 cm
 
sp.43       cena : 43.-Kč
vynikající kultivar s růžovo-červeno-bílými plnými květy, okvětní plátky podlouhlé a zašpičatělé, mají bílý lem a zářivě růžový vnitřek s karmínově červeným až purpurovým tečkováním, kvete velmi bohatě, od poloviny května na 2 až 3 týdny, neopadavé listy jsou podélně elipčité a tmavě zelené, místo slunečné až polo-stinné, půda kyselá, aplikace specielních "rhododendronových" hnojiv zajišťuje odpovídající hodnotu pH v rozmezí 4-5,5, tato azalka roste hustě široce rozvětveně, je pouze 40 cm vysoká a až 60 cm široká, doporučujeme ji jako zářivou perlu do azalkové výsadby!!