domů: www.najmanova.cz 

japonské azalky (rhododendron obtusum)
pěstujeme a prodáváme v pevných kontejnerech 8x8 cm


Azalky japonské (rhododendron obtusum) jsou poloopadavé keře, většinou do 50-70cm výšky, po více letech některé až 100cm, vyznačují se hustým a bohatě větveným vzrůstem, mají drobnější až zcela drobné listy, kvetou od dubna do května – doslova záplavou zářivých květů ve všech barevných odstínech, milují mírně zastíněné stanoviště s kyselou a humózní zeminou, mají-li dost zálivky mohou být i na plném slunci.

Příčinou žloutnutí listů azalek v době vegetace bývá většinou chloróza. Ta může mít dvojí příčinu: vápník v půdě nebo nedostatek mikroprvků, zejména železa. Nedostatek železa odstraníte v době vegetace několikrát opakovanou zálivkou přípravkem s obsahem železa /např. "Plantella tekuté železo" apod./. Pokud máte v zemině vápník - přesaďte azalky do kyselého /pH 4,1 – 5,4/ rašelinového substrátu /můžete koupit hotový substrát pro rhododendrony v pytlích/.


AKCE pro sezónu 2024:

Kolekce azalek - pozor, prodej těchto kolekcí za velmi nízkou cenu - pouhých 30.-Kč za 1 silně narostlou, perfektně zakořeněnou, víceletou rostlinu.
Všechny tyto azalky z kolekcí bohatě kvetou již další sezónu po výsadbě !!

Následující obrázky ukazují skutečný stav a velikost prodávaných azalek v kolekcích.
Tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!!

         


Nabízíme
vám krásné, různobarevně kvetoucí, silně narostlé a perfektně zakořeněné, zimovzdorné  japonské azalky podle našeho výběru a bez jmenovek v hrnkách 8 x 8cm za cenu pouhých 30.-Kč za jednu objednanou rostlinu. Do každé kolekce vám vybereme samé perfektní, výtečně narostlé a maximálně zakořeněné kultivary japonských azalek v široké barevné paletě květů. Za naší mini cenu tak získáte krásné rostliny pro osázení celého velkého azalkoviště, azalkového záhonu okolo cesty nebo můžete těmito levnými azalkami osázet komplet vaši předzahrádku. A to je potom teprve nádhera.


Objednávejte takto  :    AZALKY kolekce - xx kusů   (xx - počet objednávaných kusů: 10, 15, 18 .... podle vás)

 

 Tyto kolekce vám můžeme poslat kurýrem PPL (do jednoho balíku se vejde 18 kusů těchto rostlun, pro objednání použijte náš objednávkový formulář pro osobní odběr - jen do poznámky napište požadavek na odeslání kurýrem + vaši přesnou dodací adresu).


Příklady skutečné velikosti prodávaných azalek prodávaných podle jména kultivaru. Ve velikostech prodávaných rostlin jsou ale velké rozdíly podle jednotlivých kultivarů. Některé jsou vyloženě zakrslejší (např. kultivar MELINA, WHITE ROSEBUD, HARU NO SONO a další), zase jiné jsou bujné a vyšší již od sazenic (PROFESOR JERŠOV, ENZET LILIENSTEIN, LEDICANENSE atd.). Viz vždy popisek u jednotlivých kultivartů. Následující obrázky jsou příklady několika azalek v prodejní velikosti i našich pěstovaných azalek pro prodej. Všechny tyto azalky na 100 % bohatě kvetou již následující rok po výsadbě !!

 

        

  
 

azalky

Při osobním nákupu azalek podle jména kultivaru vyžadujeme vždy objednávku těchto azalek zaslanou předem. Při osobním výběru azalek na zahradě není na rychlý výběr podle jména čas a zbytečně zdržujeme vás a nás to stojí také spoustu času. Prodej rostlin podle předem zaslané objednávky je daleko pohodlnější pro vás i pro nás, hlavně když se jedná o větší počet  určených rostlin. Podle objednávky vám všechny prodejné rostliny kompletně připravíme a označíme jmenovkami. Vám potom zašleme SMS zprávu o celkové ceně rostlin s údaji pro platbu. 

Jednotná cena těchto azalek při výběru podle jména je 45.-Kč:

 

 
ADONIS     
květ poloplný, krémově bílý v dubnu-květnu, výška 60-80cm, dobře mrazuvzdorná až -25°C, perfektní kultivar bílé azalky!

AGHADIR     
je to kompaktní, huňatý, stálezelený keř s malými, oválnými, lesklými, tmavě zelenými listy a hvězdicovitými, jasně červenými až cihlově červenými květy od pozdního jara do léta, výška do 50 cm, nádherý kultivar, nenamrzá, doporučujeme!

 
ALINA       
nová azalka s lososově růžovými, plnými květy, v době květu je celá rostlina doslova obalená květy, žádné listy nejsou vidět, maximálně kompaktní vzrůst do asi 50cm, krásná, odolná a mrazuvzdorná, je to opravdu vynikající kultivar!
 
AMOENA      
purpurově růžovofialové květy, které téměř pokrývají celý keř během dubna a května, stálezelené listy, výška až 60cm, odolná a mrazuvzdorná
 
ANITA      
nádherný kultivar s plným sytě červeným květem, vyniká mezi azalkami ve výsadbě!, každý rok nasazuje maximální množství perfektních květů, roste velmi pomalu do 35-45cm, vysoká odolnost v našich klimatických podmínkách! 
 

BEETHOVEN      
hustá stálezelená azalka s malými tmavě zelenými listy, nachové květy s tmavou skvrnou a jemně zvlněnými okraji, je to kompaktně rostoucí keř

 

BLANICE        
růst ploše kulovitý, výška x šířka po 10 letech je asi 45 × 90 cm, květy něžně růžové, vynikající mrazuvzdorná azalka, kterou doporučujeme pro přenádhernou barvu květů i vysokou odolnost proti namrznutí nebo houbovým chrobám!

  

  BLAAUW'S PINK     
stálezelený keř s perrfektními lososově růžovými poloplnými květy se světlejším stínováním a tmavší skvrnou ve středu, velmi dobře roste v nádobách, je to velmi otužilý Kurume hybrid, kvete na začátku května, vynikající krásná barva květů, doporučujeme!!!

 
BLUE DANUBE      
azalka s fialovým velikým květem s červenou kresbou uvnitř, kvete konec května do poloviny června, dorůstá do 50 - 60 cm, velmi odolná mrazuvzdorná a krásná ros
tlina, doporučujeme pro každou zahradu!
 
BOUBÍN       
velmi kompaktní vzrůste, po 10 letech dorůstá do 50cm výšky, má růžové květy, kvete koncem dubna až začátkem května, je to vysoce mrazuvzdorná a otužilá odrůda
 
CAMELIA      
sytě růžový poloplný květ, s výškou do 50cm, je to perfektní, mrazuvzdorná, přenádherná odrůda, kvete každoročně obrovským množstvím květů, neměla by nikomu na zahradě chybět!
 
CONNY       
azalka s leskle zeleným listem a výrazným růžovo-červeným květem, dorůstá do velikosti asi 50 - 60 cm, je odolná a nenamrzající, vhodná do každé výsadby azalek, doporučujeme!!!
 

DOROTHY HAYDEN       
květy čistě bílé s žlutozelenou skvrnou v V nebo VI, květy jsou obrovské, jednoduché, listy jsou lesklé a tmavě zelené - neopadavé, výška do 50 cm, nádherný bílý kukltivar!

 

ENZET LILIENSTEIN      
široce rozložitý polokulovitý stálezelený keř s kožovitými listy, bohaté květenství s fialovými květy s tmavou kresbou, velké 4,8 - 6 cm, naprosto mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm, vynikající azalka s nedostižnou, tmavě fialovou barvou květů, mrazuvzdorná!

 
ENZET WILDENSTEIN      
rozložitý polokulovitý stálezelený keř se sytě zelenými listy, bohaté květenství s červenými květy, květy až 4,8 - 6 cm v průměru, mrazuvzdorný, výška do 50-60cm, šířka do 100cm
 
ESTRELLA      
zářivě oranžovočervené květy této azalky lze jen těžko překonat co do intenzity, má jedinečný barevný tón květů a svěže zelený krásný list, který většinou dobře drží na rostlině i v zimě, má kompaktní polštářový vzrůst - po 10. letech výška pouhých 30 cm, je to celkově přenádherný kultivar, který nenamrzá a zdobí zahradu v každé době, doporučujeme Estrellu do každé výsadby, nikdy nezklame'!
 
FAVORITE        
květy nádherně růžovočervené s jemným purpurovým tečkováním, v době květu není vidět žádný list jen obrovské množství květů!!, list tnavě zelený a neopadavý, výška do 60 - 70cm, je vysoce mrazuvzdorná
 
FREI        
azalka s krásným růžově červeným, velmi bohatým květem, sytě zelený list, po hodně letech doroste do výšky 50 cm, je to nádherný a málo známý, ale velmi ceněný kultivar!
 
FRIDOLINE      
květy jsou zářivě ohnivě červené s jemným vínovým tečkováním, list jasně zelený, tvoří kompaktní keř do 50 - 60 cm výšky, je plně mrazuvzdorná
 
Geisha Purple      
je stálezelený nebo poloopadavý keř s něžně růžovofialovými květy, kvete velmi bohatě každý rok, dorůstá cca 50-60cm do výšky i šířky, odolná a nenamrzající rostlina!
 
GIRARD’S FUCHSIA     
nádherná azalka s nevídaným barevným odstínem květů - je to jasně fuchsiově červenofialová barva, u azalek jedinečná, je celkově odolná a mrazuvzdorná, výška asi do 50 - 60cm
 
GRANADA      
stálezelená azalka, po 5. letech asi 50–60 cm vysoká a stejně tak široká, po 10. letech doroste do výšky 100cm a podobné šířky, listy 2–5 cm dlouhé; květy nálevkovité, v malých okolících, plné růžovo-červené, kvete na začátku května, má tmavě zelené lesklé listy, v zimě s načervenalým nádechem, plně mrazuvzdorná
 

HANS SCHOLL      
nádherný jednoduchý fialovorůžový květ s karmínovou kresbou uvnitř, velikost květu 5cm, načervenalé olistění na podzim, výška po 10. letech asi 50cm, šířka 80c
m, vysoce mrazuvzdorný (do -24 ° C) a odolný kultivar, který opravdu doporučujeme!.

 
HOT SHOT      
japonská azalka se zelenými listy, někdy s načervenalým nádechem a stříbřitě bílými chloupky, květy svítivě červené s oranžovým nádechem o Ø květu 5 cm, kvete po 10.květnu, dobrá zimovzdornost, kulovitý vzrůst - po 10. letech asi 45 cm výška a 55 cm šířka, vynikající kultivar s nevídanou barvou květů!
 
HLUBOKÁ       
křížení: Ledikanense × Schneeglanz (Průhonice), výška v 10-ti letech 65 cm, šířka 85 cm, list zelený, podzimní zbarvení listů je žlutooranžové až hnědočervené, květ jednoduchý bílý se silnou kresbou, která se postupně mění od žlutozelené až po hnědočervenou, slabě voní, doba kvetení: první polovina května
 
CHRISTINA       

květy výrazné sytě červené, výška do 50 cm, krásná a odolná

 
IZUMI-NO-MAI        
jedinečná překrásná hybridní kurume azalka s červenorůžovým květem s bílým srdcem, hustý nízký vzrůst, mrazuvzdorná a odolná, je vynikající pro výrobu bonsají, doporučujeme ji do výsadby azalek i mezi vřesovištní rostliny!
 
JENNY IN       
červená perfektní azalka s nízkým a velmi stěsnaným vzrůstem, max výška do 40cm, vysoce odolná a mrazuvzdorná, každoročně vykvétá maximálním množstvím fantastických červených květů, žádný rok nezklame, doporučujeme !!!
 
JOHANNA      
'Johanna' je kompaktní, stálezelený keř 50-60cm vysoký (po 10. letech dorůstá zhruba do výšky 100 cm) s malými lesklými, tmavě zelenými listy a karmínově-červenými květy v květnu, vysoká mrazuvzdornost.
 
KAČINA        

Průhonický kříženec azalek ‘Kermesina’ × ‘Profesor Jeršov’, široce keřovitý, kompaktní, výška v 10-ti letech 60 cm, šířka 65 cm, květ je červeně růžový až červený, doba kvetení střední (květen), podzimní zbarvení listů je jasně oranžové až červené, vysoce odolná azalka!

 

KERMESINA      
japonská azalka drobného vzrůstu s květy rubínově růžovými až karmínově červenými, kvete koncem května do začátku června, vzrůst asi 50-60cm výšky a po více letech do 125cm výšky, je ale stále vysoce kompaktní, listy malé zelené 2-5cm, naprostá mrazuvzdornost

 
KERMESINA ROSE      
nižší kompaktní vzrůst s drobnějším dvoubarevným růžovým květem s bílým lemem, za 10 roků jen asi 40 cm vysoká, 90 cm široká, fantastická azalka s nevídanými nádhernými květy, je odolná a plně mrazuvzdorná, v době květu je to opravdová barevná záplava!
 
KROMĚŘÍŽ      
výchozí křížení v Průhonicích: ‘Diamant Rot’ × ‘Profesor Jeršov’, keř široce keřovitý, kompaktní, výška v 10-ti letech 65 cm, šířka 65 cm, podzimní zbarvení listů je vínové až hnědočervené, květy mají barvu kardinálské červené, jsou 3-4 cm široké, doba kvetení střední (první polovina května), nenamrzá!
 
LABE      
nádherný růžově červený květ, poloopadavý sytě zelený list, výška do 50 - 60 cm, je to starší dokonalá česká odrůda, velice odolná a naprosto mrazuvzdorná!
 
LEDICANENSE     
stálezelená, asi 50–60 cm vysoká a stejně tak široká, listy 2–5 cm dlouhé; obrovské lilákové fialově růžové květy s tmavými tečkami v květnu, výška i šířka 50-60cm, po letech potom do 125cm výška i šířka, malé zelené listy 2-5cm, je plně mrazuvzdorná a odolná, doporučujeme - je to nádherná azalka s překrásnými květy!
 
LEDIFOLIA      
stálezelená azalka s velkými bílými květy v květnu, výška dospělé rostliny po 10. letech asi 60 x 80cm, doporučujeme tuto azalku pro fantastický bílý květ a pro naprostou odolnost!
 
LUZI       
nádherné čistě bílé květy o průměru až 7 cm, výška asi do 50cm výšky, má vysokou zimní otužilost, další z nádherných bílých azalek do sbírky!
 
LYSANDER      
perfektní azalka s květy cihlově červenými až pomerančovými, roste do 50 - 60cm vysokého keře, list zelený ale přes zimu nádherně vínově červený a okrasný!!, vysoce mrazuvzdorný, velmi pěkný kultivar, doporučujeme!
 
MADAME ALBERT VAN HECKE      
svítivě růžové květy, s tmavším středem, průměr jednotlivých květů 3.5-4 cm, velmi bohaté kvetení, raně kvetoucí azalka, po 10. letech asi 60 cm vysoká, 90 cm široká, dobrá mrazuvzdornost do -24 ° C, doporučujeme jako osvědčený a krásný kultivar s nedostižně nádhernou růžovou barvou květů!
 
mAlá skála      
Průhonický výpěstek (křížení: 'Diamant Purpur' x 'Ledikanense'), zakrslá odrůda, hustě kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 60 cm, podzimní zbarvení listů je rumělkové až hnědočervené, květ je středně velký až velký, jednoduchý, barva purpurová s výraznou tmavě červenofialovou kresbou, doba kvetení raná až střední, konec dubna až polovina května, dobře mrazuvzdorná.
 
MAI-OGI      
NOVINKA - azalka s rozvětveným, hustým a kompaktním vzrůstem, výška max. 30 cm a 45 cm šírky, kvete červeno-růžovými drobnějšími květy v druhé polovině května, d době květu je celá rostlina obsypána krásnými svítivě růžovo-červenými kvítky, je nenáročná a vysoce mrazuvzdorná, až do - 24 ° C. 
 
MELINA        
kompaktní, velmi pomalu rostoucí stálezelený keřík s malými, tmavě zelenými listy a se shluky sytě růžových poloplných až plných květů v květnu až červnu!!, výška do 30 - 40 cm, plně mrazuvzdorná fantastická rostlina
 
MIMI       
nádherné, sytě růžové, obrovské květy, zelený list, výška od 50 cm do 70 cm, fantastický výpěstek, nenamrzá!
 
Moederkensdag     
fantastická azalka s tmavě rudým květem, stálezelený nízký keř s listy drobnými tuhými tmavě zelenými a květy sytě rudými o průměru 3 – 4 cm, jedna z nejpěknějších tmavě červených azalek!!, vynikající skvost ve výsadbě, je naprosto odolná a nenamrzající a můžeme ji směle doporučit pro výsadby!!!
 
MORAVA       
azalka z Českého šlechtění, má velice kompaktní až polštářový vzrůst, po 10 letech doroste pouze do 40 cm výšky a 50 cm šířky, list zelený, asi 2 cm dlouhý, kvete bohatě v polovině května menšími oranžovo-červenými květy s tmavší kresbou, mrazuvzdorný kultivar
 
NANCY of ROBIN HILL       
NOVINKA - azalka s velikými
plnými květy, barvy světle purpurově růžové s malými červenými skvrnami, velmi hustá a nízká rostlina, nádherné a nevídané květy!!
 
NORIKO      
velmi bohatě kvetoucí odrůda, krásné tmavě červené, poloplné květy, průměr jednotlivých květů 3-3,5cm, kvete od 20.5., podzimní listy s bronzovým nádechem, v 10. letech asi 60 cm výšky a 90 cm šířky, mrazuvzdorná
 
OPOČNO      
NOVINKA z Průhonic, křížení: ‘Kermesina’ × ‘Blanice’ vzrůst široce keřovitý, velmi kompaktní, výška v 10-ti letech 30 cm, šířka 70 cm, výborně drží listy přes zimu a dosud bez mrazových poškození, podzimní zbarvení listů je žlutozelené až žlutooranžové, květ jednoduchý růžový, tmavě červená kresba, doba kvetení v první polovina května,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!.
 
OTAVA      
světle fialové květy 4.6-5.2 cm veliké, kvete od poloviny května, listy podlouhlé, vejčité, matně zelené, keř roste hustě a kompaktně, za 10. roků výška asi 60 cm, a 90 cm šířka, mrazuvzdorný kultivar
 
PAVLA KYTLICOVÁ      
původ křížení: Kermesina × Ledikanense (Průhonice), střední vzrůst, zimovzdorný, květ je střední, průměr 4 – 4,5 cm, čistě bílý, s čárkovitou kresbou, doba kvetení je středně pozdní, velmi odolná a mrazuvzdorná azalka.
 
PEGGY ANN        
velké (až 5 cm) dvojité bílé květy s hlubokými sytě růžovými okraji, kvete o něco později - v květnu až červnu a má kompaktní a hustý vzrůst do 60 cm, půda humózní, mírně kyselá s dostatkem živin a vláhy - ideální je směs hrabanky s rašelinou a pískem, mrazuvzdorný nádherný kultivar
 
PICCOLORI      
krásná růžově kvetoucí azalka s poloplnými nádhernými květy, výška do 50 - 60cm, odolná nádherná rostlina, osobně ji doporučujeme do každé výsadby azalek!!!
 
PINK RAIN       
azalka která dělá čest svému jménu - je to opravdový "růžový déšť", vykvétá v polovině května nádherně růžovými květy v takovém množství, že téměř nejsou vidět listy, kvete dlouho - až 4 týdny v plném nasazení, je celkově drobnějšího vzrůstu, roste kompaktně do výšky asi 40cm, nic není nádhernější než takováto azalka v plném květu, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, ale i mezi vřesy a vřesovce (nízký a hustý vzrůst)
 
PLEASANT WHITE       
velké, lehce vonící bílé květy se zeleným tónem v hrdle, nízký hustý keř do 45cm výšky, nádherná rostlina s nádhernými květy!!
 
RADJA       
pomalu rostoucí, perfektní, stálezelený, někdy poloopadavý keřík, v V až VI vykvétá barevnou záplavou široce zvonkových sytě oranžově (cihlově) červených květů, výška do 50 cm a až 100cm šířky, Radja je nádherný lososově červený, odolný a mrazuvzdorný kultivar, doporučujme!
 
RANI       
fantastický nový kultivar japonské azalky s nižším, kompaktním vzrůstem a s lesklými, sytě tmavě zelenými listy, květy jsou neuvěřitelně tmavě rudě červené a plné, pro svoji barvu se ani nedají pořádně vyfotit, vždy je na fotkách pořádné přepálení, foceno na jaře 2019, další z nejhezčích tmavě červených, nádherných a pozdně kvetoucích azalek!!
 
ROHOZEC      
Průhonice, novinka - rhododendron x obtusum 'Rohozec' (křížení: 'Blanice' x 'Diamant Rot'), středně vzrůstná, kompaktní, středně velký květ, růžová se slabou červenohnědou kresbou, dobře mrazuvzdorná
 
ROSALBA       
v dubnu-květnu vykvétá barevnou záplavou nádherných bílých květů s růžovým lemováním, nižší vzrůst - velmi pomalu dorůstá do výšky cca 40 cm, mrazuvzdorný, nádherný kultivar!!
 
ROSEBUD        
je to fantastický, nádherný, spolehlivý kultivar s jasně purpurově-růžovými plnými květy s tmavším dvojím žilkování, květy vypadají spíše na čajovou růži než na azalku, velikost se udává po 10 letech 1 x 1 metr (výška x šířka)
 
ROYAL PINK       
jedna z nejkrásnějších
stálezelených plnokvětých azalek, má velmi velké, dvojité květy jasně růžové barvy, 8 až 9 cm v průměru, výška rostliny je 50 - 60cm, list je lesklý, sytě zelený, podlouhlý a prakticky neopadavý, je vysoce mrazuvzdorná, nenáchylná kžloutnutí listůkoncem května je tato azalka doslova zaplavena množstvím květů, které téměř úplně pokrývají listy, doporučujeme ji do každé výsadby azalek, vždy udělá obrovský dojem!
 
RUBINETTA       
krásné keře s opravdovým mořem rubínových květů s tmavými středy o průměru 4 až 5 cm, listy jsou tmavě zelené a lesklé, v průběhu zimních měsíců bronzové, kompaktní vzrůst, po 10 letech výška 60cm a šířka 110 cm
 
SHOKA      
obrovské bílorůžové květy s výrazně purpurově růžovým tečkováním, některé s růžovými proužky, vykvétá v květnu a kvete až do června, tvoří hustý a kompaktní keřík do 30 - 40cm výšky, nádherný kultivar!
 
SCHNEEGLANZ       
velmi bohatě kvetoucí kultivar s čistě bílými květy v posledním týdnu v květnu, Světle zelené listy, které obvykle zcela přezimují jsou  3-5cm
 dlouhé, po 10 letech je výška rostliny cca. 150 cm vysoká, prospívá na slunci i v polostínu, naprosto mrazuvzdorná
 
Stewartstonian      
stálezelená azalka s červenými květy, vytváří husté středně velké keře, po 10. letech obvykle bývají až 80cm vysoké a do 100cm šířky, má lesklé tmavě zelené listy, v zimě se vybarvují do červeno-čokoládové barvy,
je to velmi odolná a nenamrzající rostlina!
 
TORNELLA       
stálezelený keř s polokulovým vzrůstem, poloplné nebo jednoduché karmínové květy s tmavším středem, dorůstá do 60cm výšky a 80cm šířky, každoročně je doslova obalená květy, listy v té době úplně zanikají, naprosto mrazuvzdorná a odolná!, u nás je to jedna z nejstarších azalek (asi 30 roků) co máme ve výsadbě a dorostla zatím jen do výšky 50cm
 
VELKÁ MORAVA      
průhonické křížení azalek Schneeglanz × Morava, rostlina je široce keřovitá, kompaktní, výška v 10 ti letech asi 60 cm, šířka 60 cm, květ je jednoduchý, světle (lososově) červený, doba kvetení střední (květen), odolná a nenamrzající, fantastická azalka!
 
VERBANIA      
jedná se o překrásný kultivar s dvoubarevnými květy, hrdlo květu je čistě bílé a okraj má lososově růžový lem. květy Jsou středně velké, s dvojí sadou okvětních plátků,  keř je v květu až 3 týdny. roste pomalu a tvoří menší keř. vysoká mrazuvzdornost - až do -23°C.
 
VLTAVA       
patří do skupiny Jelínkových azalek, má růžové drobnější květy, ale v obrovském množství ve druhé polovině května, listy jsou drobné kožovité, vytváří velmi pravidelný - téměř kulovitý keř, po 10. letech asi 60 - 70cm vysoký a 100cm široký, mrazuvzdornost až -26°C
 
VUYK'S SCARLET      
stálezelená azalka s hojnými velkými třešňově červenými jednoduchými květy v průběhu května., po 10 letech výška do 60cm, toleruje plné slunce, mrazuvzdorná, je vynikající pro pěstování v nádobách i na bonzaje
 
WINSOME       
keřík se zvonkovitými tmavě růžovými, jednoduchými květy, kvete IV-V, list neopadavý, kožovitý, výška do100cm (po hodně letech, je odolný a nenamrzající
 
WHITE ROSEBUD      
azalka s bílým plným fantastickým květem
v dubnu a květnu, květy jsou ve velikém množství po celém stálezeleném keři, jsou velmi plné - vypadají spíše jako růže než azalky, pupeny jsou také bílé a vypadají také jako pupeny bílé růže
 
SP. 4       
fantastická azalka s mini vzrůstem a s velikými bílými květy, po letech doroste jen do 40cm výšky, každoročně kvete obrovským množstvím těchto bílých nádherných květů, vždy vytvoří jedinečnou bílou "kouli" kde není prakticky vidět žádný list, je odolná a nenamrzá!
 
sp. 5      
azalka s absolutně plnými růžovými květy, do 40-50 cm výšky, zatím nikdy nenamrzla a vždy se na jaře předvedla v plné parádě!
 
sp.13       
 nádherné plné, fantasticky čistě bílé květy, nízký a kompaktní vzrůst, vždy kvete úplně maximálně, po hodně letech snad doroste do výšky 40 - 45cm, je to další vynikající odrůda do každičké výsadny azalek i mezi vřesovištní rostliny apod.
 
sp.18      
jedinečné růžové plné květy velké až 5cm cm, kvete od konce května do poloviny června, roste pomalu a v 10 letech má cca 45 cm na výšku, drobné tmavě zelené listy téměř neopadávají, nenahraditelná do okrajů výsadeb azalek, nenamrzá, FANTASTICKÝ KULTIVAR !

 

 
sp.28      
vytváří keře s velmi hustým a kompaktním vzrůstem, se záplavou čistě růžových květů koncem května, list zelený a naprosto neopadavý, výška po letech do 50cm, mrazuvzdorná vynikající azalka!
 
sp. 41      
lososově růžové, poloplné květy, velmi bohatě kvete od dubna do května, výška i šířka po letech do 70 cm, mrazuvzdornost do - 27 st.C,
 
 
sp.43      
vynikající kultivar s růžovo-červeno-bílými plnými květy, okvětní plátky podlouhlé a zašpičatělé, mají bílý lem a zářivě růžový vnitřek s karmínově červeným až purpurovým tečkováním, kvete velmi bohatě, od poloviny května na 2 až 3 týdny, neopadavé listy jsou podélně elipčité a tmavě zelené, místo slunečné až polo-stinné, půda kyselá, aplikace specielních "rhododendronových" hnojiv zajišťuje odpovídající hodnotu pH v rozmezí 4-5,5, tato azalka roste hustě široce rozvětveně, je pouze 40 cm vysoká a až 60 cm široká, doporučujeme ji jako zářivou perlu do azalkové výsadby!!