VŠE o zasílání rostlin

 

 

 

1.  Úvod:

V SEZNAMU ROSTLIN nabízíme pouze rostliny vypěstované na naší zahradě, které pro daný termín jsou připravené k prodeji. Rostliny nenakupujeme, vše jsou naše výpěstky. Nově dopěstované rostliny postupně do SEZNAMU ROSTLIN doplňujeme a naopak vyprodané, vymrzlé nebo jinak nedostupné rostliny neprodleně ze SEZNAMU ROSTLIN odstraňujeme. Vždy tak SEZNAM ROSTLIN odpovídá aktuálnímu stavu prodejných rostlin na zahradě. Všechny prodávané rostliny máme pouze po menších počtech kusů. Prodáváme je jen koncovým zákazníkům, nevyřizujeme objednávky od zahradníků na velké plošné výsadby, ani objednávky pro další prodej rostlin v obchodech apod.


2.   Pěstování:

Naše rostliny se nemusíte bát objednávat a vysazovat ani během parného léta, ale ani v pozdním podzimu - všechny prodávané rostliny jsou zvyklé na tvrdé české klimatické podmínky - divná suchá nebo naopak hodně mokrá léta a naše obvyklé zimy střídající mráz s oblevou a deštěm. Vše pěstujeme v běžném venkovním prostředí - používáme pouze omezeně zimní krytí folií. Žádné rostliny nepěstujeme ve vytápěných sklenících apod. Rostliny jsou dobře zakořeněné a jsou odesílané v pevných plastových obalech. Navíc jsou vždy výtečně zabalené. Obdržíte tak v jakoukoliv roční dobu životaschopné, pěkné, levné a odolné rostliny. Zaručujeme ujmutí všech našich výpěstků i u letních zásilek! Rostliny zasíláme balíkem "DO RUKY"  z nabídky  ČESKÉ POŠTY.


3.   Možnosti platby:

Pokud máte o naše rostliny vážný zájem, jistě pochopíte, že nechceme riskovat, že si objednané rostliny nikdo nepřevezme, ať již ze zapomětlivosti či roztržitosti a rostliny tak zůstanou nevyzvednuté ležet v nevyhovujících podmínkách na poště a nakonec se jako poničené a nepoužitelné vrátí po úložné lhůtě zpět. Stalo se nám toto již mnohokrát a proto přijímáme platbu za rostliny pouze bezhotovostním bankovním převodem (před odesláním zásilky) na účet č. 162369898/0300, vedený u ČSOB.
Neplaťte ale nikdy objednávku předem, vždy vyčkejte až obdržíte od nás kompletní údaje k platbě po konečném výběru rostlin do objednávky!


4.   Postup při objednávání: 

Objednávky přijímáme stále, rostliny odesíláme podle počasí od měsíce března, končíme se zasíláním během měsíce října. Objednávky pište do formuláře OBJEDNÁVKA, nebo jako přílohu mailu ve Wordu, Excelu apod. na adresu:  najman@najmanova.cz, nebo pošlete v papírové podobě Čs. poštou na adresu: Ivan a Jana Najmanovi, Nad Řekou 0911, 252 28 Černošice.

Každá objednávka by měla obsahovat následující údaje:

   1. objednávané rostliny - česky nebo latinsky (můžete přes schránku kopírovat ze seznamu rostlin)

   2. za každou rostlinou objednávaný počet kusů

   3. každou objednávanou rostlinu (i třeba jen další barvu rostliny) napište vždy na nový řádek

   4. uveďte vaši přesnou adresu a číslo mobilu (nutné pro info o odeslání a dodání zásilky ze strany pošty)

   5. potvrďte možnost dodání náhradního podobného druhu rostliny za již vyprodaný objednaný druh (náhrady ano - ne)

  
Faktické doručení a zaevidování objednávky vám potvrdíme e-mailem nebo SMS. Tímto zaevidováním objednávky ale nezaručujeme, že všechny vámi objednané rostliny budeme mít kompletně k dispozici v době realizace této objednávky. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do vaší objednávky někdy později. 
Tímto potvrzením vzniká smluvní vztah mezi vámi a námi - 
KUPNÍ SMLOUVA.


5.  Termín vyřízení objednávky:

V průběhu zimy a začátkem jara je přijatých objednávek obvykle hodně a tak zásilky od března připravujeme k odeslání v pořadí jak byly jednotlivé objednávky u nás zaevidovány, dále přihlížíme k požadovaným termínům odeslání, samozřejmě záleží i na počasí, na stavu a na skladbě objednaných rostlin a na našich časových možnostech. V jarních měsících budete muset na vyřízení objednávky proto někdy čekat i delší dobu. Za toto čekání na vyřízení vaší objednávky se předem omlouváme. Později, během léta, je již větší klid a rostliny do vaší objednávky většinou vybereme do týdne a ihned vám zašleme údaje k platbě. Pokud pošlete platbu obratem, rychle také odešleme vaši zásilku.

 

6.   Kompletní údaje pro platbu:

Teprve po konečném výběru a přípravě rostlin k expedici vám zašleme e-mail s celkovou cenou objednávky, počtem balíků kompletními údaji k platbě převodem a termínem odeslání zásilky. 
Pokud s oznámenou celkovou cenou (nebo při velké objednávce s vícenásobným poštovným a balným), popř. s termínem dodání rostlin v této zprávě nesouhlasíte, můžete objednávku do 24 hodin po přijetí této zprávy stornovat nebo dohodnout jiný termín popř. navrhnout snížení počtu objednaných rostlin tak, aby se daly zabalit např. pouze do jednoho balíku. Pokud na tuto informaci o konečné ceně a o termínu odeslání zásilky do 24 hodin nezareagujete, bereme to jako Váš souhlas s konečnou cenou a termínem a čekáme na připsání celkové částky na náš účet a následně zásilku odešleme.


7.   Kolik se asi vejde do jednoho balíku rostlin:

Pro představu uvádíme kolik rostlin se dá do jednoho balíku přibližně zabalit: 
         a - skalničky, vřesy a malé traviny v kontejnerech 7x7 cm: do jednoho balíku zabalíme 35 kusů těchto rostlin s poštovným a balným 149.-Kč, nebo do jednoho maxi balíku s poštovným 190.-Kč potom zabalíme maximálně 40 kusů těchto malých rostlin v kontejnerech 7x7 cm.
        
b - azalky japonské a střední traviny v kontejnerech 8x8 cm: do jednoho balíku zabalíme 18 kusů těchto rostlin s poštovným a balným 149.-Kč, nebo do jednoho maxi balíku s poštovným 190.-Kč potom zabalíme maximálně 24 kusů azalek v kontejnerech 8x8 cm.
        
Při kombinacích malých a velkých rostlin v různých kontejnerech (7x7, 8x8 a dalších velikosti) je to potom různé a nedá se přesně dopředu určit kolik rostlin se při balení nakonec do jednoho balíku vyskládá. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do
 objednávky a Vás informujeme SMS zprávou nebo e-mailem (viz. kapitola 5.).


8.   Které dny odesíláme:

Zásilky odesíláme Českou poštou většinou v PONDĚLÍ a ve STŘEDU, mimořádně i jiný den. Termín doručení je následující den po převzetí balíku do přepravy, vyjma u pátečního odesílání, kdy balík obdržíte v pondělí. Můžeme Vám ale stoprocentně zaručit, že rostliny při našem balení, neutrpí nejmenší škodu ani po pátečním odeslání, ale ani i po značně delším (14 dnů) uložení na poště. Odesíláme takto rostliny již déle než 25 roků a ještě jsme neměli jedinou reklamaci na špatný stav rostlin po doručení!!! Pokud zásadně nesouhlasíte s odesláním svých objednaných rostlin některý pátek, uveďte toto do "poznámky" vaší objednávky, budeme to respektovat. 


9.   Pohlídejte si doručení balíku:  

Jestli pošta doručí balíček včas, nebo ne, ovlivnit nemůžeme. Můžete ale sledovat pohyb balíčku pomocí podacího čísla,  na webových stránkách České pošty. Vždy zadáváme do systému České pošty při podávání zásilky telefonní číslo adresáta. Pošta pak bezplatně adresáta informuje formou SMS o termínu dodání zásilky, o případných překážkách při doručování nebo o uložení poštovní zásilky na poště. Ať už se pak děje se zásilkou cokoliv, budete o tom včas vědět a můžete pak problémy řešit co nejrychleji s Českou poštou.

Žádáme vás proto o pečlivé zadání Vašich kontaktních údajů při zadávání objednávky (číslo mobilu !!), abychom tyto údaje mohli správně vyplnit a zadat, kam má zásilka dorazit. Bude-li adresa špatně, nemusíte s případnou reklamací uspět. Adresát ručí za to, aby měl na zvonku uvedené jméno. Jinak se na něj pošta nemusí dozvonit.

(Pokud jste již obdrželi od České pošty SMS avízo o doručování zásilky "Do ruky" a předem víte, že vám doručování v daném termínu nevyhovuje - můžete si změnit dispozice o doručení a pošta na Vaše přání zásilku dodá jiný den nebo zásilku uloží na vaší dodací poště, viz: https://formulare.cpost.cz/zmenadispozice/index.html ).


10.   Poštovné a balné: 

Všechny balíky zasíláme ČESKOU POŠTOU a to balíkem "DO RUKY"
 
Účtujeme 
POŠTOVNÉ A BALNÉ ZA KAŽDÝ ODESÍLANÝ BALÍK!  Vycházíme z tarifů České pošty a jednotně počítáme za balíky cenu poštovného a balného 149.-Kč. U vícekusových zásilek se stejnou dodací adresou počítáme za každý vícekusový odesílaný balík cenu poštovného a balného 135.-Kč.

U zásilek, kdy rostlin je více nebo je váha rostlin celkově větší než balíme do jednoho normálního balíku, vám dáme na výběr, zda budete chtít tyto rostliny zaslat ve dvou balících za 2 x 135.-Kč poštovného a balného, nebo v jednom maxi balíku s poštovným 190.-Kč.
 


základní cena poštovného a balného za jeden odesílaný balík
(platba bankovním převodem)
 

149.-Kč


cena poštovného a balného za každý vícekusový (stejná adresa) balík
(platba bankovním převodem)
 

135.-Kč


cena poštovného a balného za maxi balík
(vždy po osobní dohodě
- platba bankovním převodem)
 

190.-Kč

   Pozn: ceny poštovného a balného jsou platné od 26.10.2018, v případě dalšího zdražení služeb České pošty budou patřičně upraveny
 

   ..