VŠE o zasílání rostlin

 

 

 

 

 

 

1.  Úvod:

V SEZNAMU ROSTLIN nabízíme pouze rostliny vypěstované na naší zahradě, které pro daný termín jsou připravené k prodeji. Rostliny nenakupujeme, vše jsou pouze naše výpěstky. Nově dopěstované rostliny postupně do SEZNAMU ROSTLIN doplňujeme a naopak vyprodané, vymrzlé nebo jinak nedostupné rostliny neprodleně ze SEZNAMU ROSTLIN odstraňujeme. Vždy tak SEZNAM ROSTLIN odpovídá aktuálnímu stavu prodejných rostlin na zahradě. Všechny prodávané rostliny máme pouze po menších počtech kusů. Prodáváme jen koncovým zákazníkům, nevyřizujeme objednávky od zahradníků na velké plošné výsadby, ani objednávky pro další prodej rostlin v obchodech apod.


2.   Pěstování:

Naše rostliny se nemusíte bát objednávat a vysazovat ani během parného léta, ale ani v pozdním podzimu - všechny prodávané rostliny jsou zvyklé na tvrdé české klimatické podmínky - divná léta a naše obvyklé zimy střídající mráz s oblevou a deštěm. Vše pěstujeme v běžném venkovním prostředí - používáme pouze omezeně zimní krytí folií. Žádné rostliny nepěstujeme ve vytápěných sklenících apod. Rostliny jsou dobře zakořeněné a jsou odesílané v pevných plastových obalech. Navíc jsou vždy výtečně zabalené. Obdržíte tak v jakoukoliv roční dobu životaschopné, pěkné, levné a odolné rostliny. Zaručujeme ujmutí všech našich výpěstků i u letních zásilek! Rostliny zasíláme balíkem "DO RUKY" z nabídky ČESKÉ POŠTY.


3.   Možnosti platby:

Pokud máte o naše rostliny vážný zájem, jistě pochopíte, že nechceme riskovat, že si objednané rostliny nikdo nepřevezme, ať již ze zapomětlivosti či roztržitosti a rostliny tak zůstanou nevyzvednuté ležet v nevyhovujících podmínkách na poště a nakonec se jako poničené a nepoužitelné vrátí po úložné lhůtě zpět. Stalo se nám toto již vícekrát a proto přijímáme platbu za rostliny pouze bezhotovostním bankovním převodem (před odesláním zásilky) na účet č. 162369898/0300, vedený u ČSOB.
Neplaťte nikdy objednávku předem, vždy vyčkejte až obdržíte od nás údaje k platbě, po konečném výběru rostlin do objednávky!


4.   Postup při objednávání: 

Pro objednání rostlin použije kupující elektronický formulář OBJEDNÁVKY, kde je nutné zadat všechny požadované údaje. Objednávky přijímáme stále, rostliny odesíláme podle počasí od měsíce března, končíme se zasíláním během měsíce  října. Objednávku  může  kupující  také  napsat  e-mailem a odeslat na adresu najman@najmanova.cz, nebo poslat poštou nebo jako přílohu mailu na objednávkových listech z našeho webu: (OBJEDNÁVKA - PAPÍR), popř. na volných listech papíru na adresu: Ivan Najman, Nad Řekou (V Habřinách) 0911, 252 28 Černošice.

U objednávek požadujeme následující údaje:

    - souhlas s obchodními podmínkami
    - souhlas s platbou bankovním převodem 
    - jméno kupujícího a přesná adresa dodání 
    - číslo mobilu, popř. i e-mail
    - požadovaný termín a náhradní termín dodání rostlin
    - povolení nebo nepovolení dodání náhradních druhů rostlin za již vyprodané rostliny  
 

Faktické doručení a zaevidování objednávky Vám potvrdíme e-mailem nebo SMS během dalších 48 hodin. Tímto zaevidováním objednávky ale nepotvrzujeme, že všechny Vámi objednané rostliny budeme mít kompletně k dispozici v době realizace této vaší objednávky. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do Vaší objednávky v pozdější době. 
Tímto potvrzením vzniká smluvní vztah mezi Vámi a námi - 
KUPNÍ SMLOUVA.


5
.  Termín vyřízení objednávky:

V průběhu zimy a začátkem jara je přijatých objednávek obvykle veliké množství a tak zásilky od března připravujeme k odeslání v pořadí tak, jak byly jednotlivé objednávky zaevidovány, dále přihlížíme k požadovaným termínům odeslání, na počasí, stavu rostlin, ale vždy samozřejmě záleží i na našich časových možnostech. V jarních měsících budete muset na vyřízení objednávky proto někdy čekat až několik týdnů i déle. Za někdy dlouhé čekání na vyřízení objednávek se předem omlouváme, ale opravdu není v naších možnostech objednávky odesílat rychleji.
Teprve po realizaci Vaší objednávky (tj. po konečném výběru a přípravě rostlin k expedici) Vám zašleme SMS zprávu nebo e-mail s celkovou cenou objednávky, počtem balíkůkompletními údaji k platbě převodem a termínem odeslání zásilky. 
Pokud s oznámenou celkovou cenou (nebo při velké objednávce s vícenásobným poštovným a balným), popř. s termínem dodání rostlin v této zprávě nesouhlasíte, můžete objednávku do 24 hodin po přijetí této zprávy stornovat nebo dohodnout jiný termín popř. navrhnout snížení počtu objednaných rostlin tak, aby se daly zabalit např. pouze do jednoho balíku. Pokud na tuto informaci o konečné ceně a o termínu odeslání zásilky do 24 hodin nezareagujete, bereme to jako Váš souhlas s konečnou cenou a termínem a čekáme na připsání celkové částky na náš účet a následně zásilku odešleme.


6
.   Kolik se asi vejde do jednoho balíku rostlin:

Pro představu uvádíme kolik rostlin se dá do jednoho velkého balíku přibližně zabalit: 

         a - skalničky, vřesy a malé traviny v kontejnerech 7x7 cm: max. 35 kusů, 
         b - azalky japonské a střední traviny v kontejnerech 8x8 cm: max. 24 kusů
         c - 
azalky knap-hill a velké traviny v kontejnerech než 9x9cm a větších: max.15 kusů.

Při kombinacích malých a velkých rostlin v různých kontejnerech (7x7, 8x8 a dalších velikosti) je to potom různé a nedá se přesně dopředu určit kolik rostlin se při balení nakonec do jednoho balíku vyskládá. To zjistíme až po konečném výběru rostlin do objednávky a Vás informujeme SMS zprávou nebo e-mailem (viz. kapitola 5.).

U zásilek, kdy rostlin bude o něco málo víc než se vejde do jednoho normálního balíku vám dáme na výběr, zda budete chtít tyto rostliny zaslat ve dvou balících za 2 x 140.-Kč poštovného a balného, nebo v jednom velkém balíku s poštovným 190.-Kč.


7
.   Které dny odesíláme:

Rostliny odesíláme Českou poštou vždy pravidelně třikrát týdně (PONDĚLÍ - STŘEDA - PÁTEK). Termín doručení je následující den po převzetí balíku do přepravy, vyjma u pátečního odesílání, kdy balík obdržíte v pondělí. Můžeme Vám ale stoprocentně zaručit, že rostliny při našem balení, neutrpí nejmenší škodu ani po pátečním odeslání, ale ani i po značně delším (14 dnů) uložení na poště. Odesíláme takto rostliny již déle než 25 roků a ještě jsme neměli jedinou reklamaci na špatný stav rostlin po doručení!!!Pokud zásadně nesouhlasíte s odesláním svých objednaných rostlin některý pátek, uveďte toto do "poznámky" Vaší objednávky, budeme to respektovat. 


8.   Pohlídejte si doručení balíku:  

Jestli pošta doručí balíček včas, nebo ne, ovlivnit nemůžeme. Můžete ale sledovat pohyb balíčku pomocí podacího čísla, na webových stránkách České pošty. Vždy zadáváme do systému České pošty při podávání zásilky telefonní číslo adresáta. Pošta pak bezplatně adresáta informuje formou SMS o termínu dodání zásilky, o případných překážkách při doručování nebo o uložení poštovní zásilky na poště. Ať už se pak děje se zásilkou cokoliv, budete o tom včas vědět a můžete pak problémy řešit co nejrychleji s Českou poštou.

Žádáme Vás proto o pečlivé zadání Vašich kontaktních údajů při zadávání objednávky (číslo mobilu !!), abychom tyto údaje mohli správně vyplnit a zadat, kam má zásilka dorazit. Bude-li adresa špatně, nemusíte s případnou reklamací uspět. Adresát ručí za to, aby měl na zvonku uvedené jméno. Jinak se na něj pošta nemusí dozvonit.

(Pokud jste již obdrželi od České pošty SMS avízo o doručování zásilky "Do ruky" a předem víte, že Vám doručování v daném termínu nevyhovuje - můžete si změnit dispozice o doručení a pošta na Vaše přání zásilku dodá jiný den nebo zásilku uloží na Vaší dodací poště, viz: https://formulare.cpost.cz/zmenadispozice/index.html ).


9.   Poštovné a balné: 

Všechny zásilky zasíláme ČESKOU POŠTOU, balíkem "DO RUKY". 
 
Účtujeme 
POŠTOVNÉ A BALNÉ ZA KAŽDÝ ODESÍLANÝ BALÍK!  
Vycházíme z nových tarifů České pošty a jednotně počítáme za balíky cenu poštovného a balného 140.-Kč. U menších balíků tak nám vychází i min. částka na balné, ale u větších balíků nad 5 kg naopak na poštovné za 140.-Kč doplácíme.  U velkých objednávek, kdy rostliny nejdou zabalit do jednoho balíku, účtujeme poštovné i za druhý balík a příp. i za další balíky z jedné velké objednávky.

 


cena poštovného a balného za každý odesílaný balík s platbou bankovním převodem
 

140.-Kč